printi leht

Tere tulemast!

 

1865. aasta 2. detsembril alustas Tartu Ülikooli füüsikakateedri juhataja Arthur Joachim Oettingen oma majas meteoroloogilisi vaatlusi.

Seda kuupäeva peetakse Tartu Ülikooli Meteoroloogia Observatooriumi (METOBSi) asutamise kuupäevaks. Seega täitub sel aastal 150 aastat pidevate organiseeritud meteoroloogiliste mõõtmiste algusest Eestis. Aastapäeva tähistamiseks toimub 2. - 3. detsembril 2015 Tartus ja Tõraveres teaduskonverents METOBS 150.

 

2. detsembril 2015 toimub Tartus Tiigi Seltsimajas ajalookonverents ja margiesitlus, jalutuskäik METOBSiga seotud paikadesse ning pidulik õhtusöök Ülikooli kohvikus. 3. detsembril 2015 toimub Tõraveres, Tartu Observatooriumi saalis konverents "Eesti geofüüsika 2015".

 

Konverents "METOBS 150" toob Tartusse ja Tõraverre kokku Eesti ilmateadlased. Ajalookonverentsil heidetakse pilk METOBSi algusaegadele ja käekäigule. Eesti geofüüsika konverentsi ettekanded on meteoroloogiast, klimatoloogiast, hüdroloogiast, atmosfääri- ja merefüüsikast. Teaduskonverentsi eesmärgiks on uuendada kontakte espoolnimetatud teadusharude esindajate vahel ning anda ülevaade nende teaduste hetkeseisust ning aktuaalsetest probleemidest Eestis.

 

Kohtumiseni Tartus ja Tõraveres!

metobs 150 plakat 2015